vineri, 20 aprilie 2012

Al doilea meci de acasa... acelasi scor...

Dupa meciul slab din deplasarea de la Stefanesti, la Baia sosea Conpet Ciresu, o echipa incomoda pe terenurile din deplasare unde a reusit sa adune majoritatea punctelor.Cu o sumedenie de jucatori accidentati si suspendati (nu mai putin de 7) echipa noastra incerca sa se mentina in partea de sus a clasamentului. Meciul s-a disputat in majoritatea timpului pe o ploaie abundenta.Prima repriza a apartinut in totalitate Eolicii care a si intrat in avantaj la vestiare prin reusita de exceptie a lui Lupu (sut la vinclu de la 35 m) si a lui Boghitoi. Partea a doua incepem mai relaxat si primim repede un gol, insa reusim sa echilibram dinou jocul si mai inscriem o data din penalty prin R.Oprea.Ultimul minut de joc aduce un penalty foarte usor acordat de central pentru oaspeti,insa Vlas apara si meciul se termina cu scorul de 3-1 in favoarea Eolicii.