luni, 23 noiembrie 2009

etapa 12

Sambata 21 noiembrie 2009 pe o vreme foarte frumoasa (in jur de 15 grade) pe stadionul din comuna Baia s-a desfasurat etapa a 12 a campionatului ligii aIV a. Echipa noastra a primit vizita codasei Rapid Izvoarele o echipa care dupa ultimele rezultate si dupa lotul de tineri (fosta grupa de juniori de la ITC Constanta) se anunta o adversara incomoda.Realitatea in teren a fost alta echipa noastra incepand meciul in forta fara a le da vreo sansa adversarilor si pana la pauza avea sa inscrie de sase ori prin Micu (2), Onceanu,Halep,Badea si Meirosu.Repriza secunda a inceput in acelasi ritm echipa noastra fiind intr-o buna dispozitie de joc a reusit sa mai inscrie de patru ori prin aceeasi Micu,Meirosu si de doua ori noul venit la echipa "Hercules Alicante" :)).

Echipa de juniori a castigat cu scorul de 8-2 si se mentine pe podium in clasament jucand de la meci la meci mai bine.