duminică, 20 martie 2011

Etapa 12 - incepem returul in aceeasi nota buna....

Dupa o pauza care parea interminabila pentru microbisti iata ca a sosit si momentul reluarii campionatului judetean de fotbal cu returul 2010-2011.Prima etapa trebuia sa ne deplasam conform graficului de programari la Horia pentru meciul cu Tractorul din localitate insa din pricina faptului ca cei din Horia sunt in curs de reamenajare a terenului din localitate s-a convenit ca meciul sa se dispute sambata 19 martie 2011 pe terenul din Baia.
In ceea ce priveste echipa noasta au avut loc unele modificari in lot, la capitolul plecari sunt 4 jucatori si anume: C.Agafitei si I.Dragoi care au plecat la Agigea, T.Alexe plecat la Farul si L.Dragut juniorul caruia i-a expirat imprumutul de la Academia Hagi.(pe aceasta cale tin sa le multumesc tuturor pentru tot ce au facut pentru echipa noastra). In tabara noilor veniti se afla Danut Stere,Manuel Dimcica,Anghel Petrica,Alex Manac si promomovat la echipa mare juniorul din localitate Alex Tudor (13 ani), un copil foarte talentat.
Incepem prima repriza in formula: Nicolov,Ciobanu,Posirca,Oprea,Toader,Halep,Anghel,Caluda,Tudor,Curumi,Stere
In primul minut al partidei vine si deschiderea scorului, R.Oprea il lanseaza pe Curumi care lobeaza mingea peste portarul adevers 1-0.Dupa un un doi foarte spectaculos dintre Curumi si Stere acesta din urma inscrie primul lui gol pentru Baia ducand scorul la 2-0.Dominam categoric in continuare si Halep reuseste o scarita foarte frumoasa scorul devenind 3-o. Ocaziile curg in continuare la poarta oaspetilor insa cei care puncteaza sunt cei din Horia care reduc din handicap in ultimul minut al reprizei 3-1.
Repriza secunda incepe cu trei schimbari in echipa noastra astfel Manac,Dimcica si Petre intra in locul jucatorilor Toader,Stere si Nicolov.Pana la acomodarea noilor intrati oaspetii reusesc sa inscrie la o nesincronizare a apararii noastre si scorul devine 3-2.Echipa noastra reactioneaza imediat si Oprea inscrie dupa o combinatie rapida 4-2.Acelasi Oprea mareste avantajul dupa o faza trasa la indigou 5-2.Ratam ocazii nenumarate portarul Horiei avand interventii foarte bune, insa nu mai are ce face la lovitura de cap a lui Dimcica care debuteaza si el cu gol 6-2.In cele din urma Halep intr-o buna dispozitie de joc ia o faza pe cont propriu dribleza trei jucatori si stabileste scorul final 7-2.

Echipa de juniori a castigat cu scorul de 5-1.