duminică, 27 martie 2011

Etapa 13 - ne-am chinuit pe mana noastra...

In etapa a doua din retur am primit vizita Fl.M.Kogalniceanu un meci care credeam ca va fi un galop de sanatate.Realitatea in teren a fost alta facandu-ne singuri viata grea pe niste greseli copilaresti. Incepem in formula: Nicolov,Toader,Petre,Posirca,Ciobanu,Tudor,Oprea,Lungu,Anghel,Curumi,Stere. Incepem meciul firesc in atac si in min 2 deschidem deja scorul prin Curumi bine plasat la bara a doua.1-0.Nimic nu anunta ce avea sa se intample, dupa o lovitura libera din preajma mijlocului terenului mingea ajunge in careul nostru ,portarul iese nefericit si oaspetii egaleaza.1-1.Dupa cateva minute pe un contraatac scorul devine 1-2 pentru oaspeti inscriind Ababei.Ne napustim in atac si egalam rapid prin R.Oprea.2-2.Acelasi R.Oprea reuseste dubla si totul parea ca reintra in normal 3-2.Dominam meciul insa la o lovitura de colt oaspetii egaleaza prin acelasi Ababei cu largul concurs al fundasilor si portarului nostru 3-3.O luam dinou de la capat si imediat dupa reluarea jocului Curumi este clar faultat in careu si arbitrul acorda lovitura de la 11 m.Executa S.Toader si rateaza.Ratam din toate pozitiile chiar si de pe linia portii si intram la vestiare cu un scor surprinzator 3-3.

Repriza secunda incepe in aceeasi formula, intensificam atacurile dar mingea nu vrea sa intre in poarta.Curumi rateaza din 2 metri si golul plutea in aer.Ies din teren Stere,Tudor,Oprea si Curumi si intra Halep,Caluda,Dimcica si Cristoiu.Dupa nenumarate ocazii vine si golul izbavitor marcat de Halep cu un sut din interiorul careului.4-3.

Am terminat cu bine o partida grea care ne arata ca un meci nu este castigat dinainte si orice adversar trebuie tratat cu respect.

Echipa de juniori se impune cu 3-2 intr-o partida de asemenea foarte disputata.