luni, 12 septembrie 2011

Etapa 4 - meci la discretie...

In etapa a 4 a la Baia venea o nou promovata in liga a III a, campioana Ialomitei Viitorul Axintele, echipa care se afla pe ultimul loc in clasament.
In echipa noastra singura absenta a fost cea a lui D.Stere nerefacut dupa meciul cu Eforie.
Pe o suprafata de joc excelenta admirata de toata lumea prezenta la meci, incepem jocul in atac, oaspetii aratand din start intentiile defensive.Grupati pe doua linii oaspetii rezista in prima repriza in ciuda dominarii copioase (oaspetii nu au ajuns la poarta noastra) echipa noastra creandu-si putine ocazii.
Dupa pauza echipa intra mai motivata avand deja primele ocazii prin noul intrat Sandu.In minutul 60 se produce inevitabilul C.Petre patrunde cu mingea la picior spre poarta adversa si dupa o combinatie trimite mingea la Curumi care din marginea careului de 16 suteaza din demi-voleu trimitand balonul in vinclu 1-0.Dupa gol apele se linistesc jocul merge intr-o directie oaspetii nefiind capabili de replica, incercand poarta de la distanta dar fara a-si atinge tinta.Ratam dinou ocazii prin Chirila cu capul din 6 m, Sandu are si el o buna ocazie iar Dragut intrat pe final putea sa-si treaca si el numele pe lista marcatorilor.
Rezultat final 1-0
Eolica Baia : Vlas,Suta,Petre,Naziru,Pascovici,Dan,Tudorache,Oprea,Chirila,Banoti,Curumi
Au mai intrat:Sandu,Taralunga,Dragut si Ciobanu