luni, 8 martie 2010

Etapa 17

Am ajuns si la a doua etapa a returului o data cu deplasarea la Mihail Kogalniceanu.Un teren foarte greu, cu mult noroi la una din porti.Incepem meciul mai relaxati si in minutul 2 in urma unui corner primim gol pe respingere de la 16 m.Reincepem meciul de la 1-0 trecem la carma jocului si pe fondul dominarii totale apar si ocaziile.Curumi are o prima tentativa de a inscrie insa portarul gazdelor e la post, dupa care mai incearca poarta si J.Vlad,Talpau sau Halep.Atacurile dau roade si dupa o incursiune a lui J.Vlad care paseaza in lateral spre Talpau acesta din urma centreaza si Curumi reuseste sa aduca egalarea 1-1.Continuam jocul cu un joc de pase foarte bun gazdele ramanand masate in propria jumatate.Spre finalul reprizei in urma unei centrari de pe partea stanga, Dragoi reia din prima si trimite balonul la coltul lung in plasa portii gazdelor 1-2.Repriza se incheie fara alte faze notabile cu scorul de 1-2.
Incepem repriza secunda cu aceiasi garnitura pornind asaltul spre careul plin de noroi al gazdelor.Ocaziile curg fara incetare Halep rateaza de doua ori cu portarul,Grigorie Tudor are si el doua bune oportunitati, juniorul Boruz scapa si el singur dar ia la tinta portarul gazdelor,Curumi are sansa de a face dubla din 6 m dar trimite in portar.Se fac schimbari in teren intrand portarul Nicolov si jucatorii de camp Mocanu,Nane si Rosu.Atacurile continua, nou intratul Mocanu ratand si el doua ocazii bune de a inscrie.Pe final gazdele incearca sa se apropie de poarta noastra dar fara a avea vreo ocazie de gol.Meciul se incheie cu scorul de 1-2.

Echipa de juniori a castigat meciul cu 4-1 continuand urmarirea liderului N.Somova.