duminică, 28 martie 2010

Etapa 19

28-03-2010 am ajuns si la borna 4 a returului locatia fiind localitatea Zebil, locul disputei dintre Pescarusul Sarichioi si Eolica Baia.Suprafata de joc foarte apropiata celei din Sarichioi cu dimensiuni aproape de limita minima admisa si cu foarte multe denivelari asadar conditii foarte grele de exprimare tehnico-tactica.
Incepem prima repriza in formula: Nicolov,Petre,Posirca,Dragoi,Toader,Oprea,Vlad,Boruz,Tudor,Curumi,Talpau.Stam bine in teren tinand adversarii departe de poarta si incepem sa construim jocul.Imediat incep sa apara ocaziile.Talpau trimite foarte aproape de vinclu,Curumi trimite spre poarta dar mingea e respinsa de pe linia portii,Oprea rateaza din 6 metri,J.Vlad suteaza peste poarta de la 10-11 metri,Petre suteaza de la distanta portarul gazdelor respingand cu dificultate.In urma numeroaselor atacuri vine si golul inscris de Dragoi cu un sut de la 25 de metri.Presam in continuare insa repriza se incheie cu 0-1.
Dupa pauza pornim cu aceeasi garnitura,gazdele ies mai motivati de la cabine incepand sa apara si ocaziile la poarta noastra, prilej pentru portarul nostru-Nicolov- sa-si arate clasa.In urma unei combinatii foarte bune in preajma careului advers J.Vlad inscrie pentru 0-2 cu un sut pe jos de la 15 metri.Peste cateva minute acelasi J.Vlad recidiveaza in urma unei faze trase la indigou si scorul devine 0-3.Ocaziile curg la ambele porti gazdele lovesc bara de doua ori,Curumi trimite si el balonul in transversala.Nicolov are dinou interventii foarte bune pastrand poarta intacta.Curumi scapa dinou, dribleaza fundasul advers,trimite un lob peste portar dar si peste poarta gazdelor.Se fac schimbari in teren intrand Delca,Asan,Mocanu si Halep inlocuindu-i pe Tudor,Oprea,Talpau si Curumi.Gazdele incearca pe final sa inscrie golul de onoare insa interventiile fundasilor si portarului nostru sunt foarte bune.Partida se incheie cu scorul de 0-3.

Echipa de juniori a invins Pescarusul Sarichioi cu scorul de 15-0.Felicitari!!!!!!