duminică, 3 aprilie 2011

Etapa 12 - deplasare la "sperietoarea" acestui inceput de retur...

In a treia etapa a acestui retur (03.04.2011) ne deplasam la Somova pentru meciul cu echipa surpriza a acestui start de retur.Va reamintim ca National Somova a dispus in prima etapa de Sageata Stejaru cu 5-1 si in etapa a doua de Razelm Jurilovca in deplasare cu 2-0.Se anunta un meci disputat din echipa noastra lipsind 3 jucatori : Lungu,Stere si Tudor.

Incepem meciul in formula: Nicolov,Ciobanu,Petre,Posirca,Toader,Anghel,Caluda,Oprea,Podeanu,Curumi,Halep Incepem bine meciul si in startul partidei avem prima mare ocazie ratata de Oprea scapat singur.Peste cateva minute Halep il imita pe colegul sau scapa singur dar il ia la tinta pe portarul advers.Mai ratam doua mari ocazii in aceasta repriza prin Curumi si dinou Oprea, iar oaspetii au singura lor ocazie din aceasta repriza in urma unui corner.

Repriza secunda gaseste echipa noastra in aceiasi formula de joc insa golul se lasa asteptat.Gazdele au cateva sarje pe contraatac insa Nicolov este atent de fiecare data.In cele din urma reusim sa deschidem scorul prin Halep care inscrie cu o lovitura de cap sub bara transversala.0-1.Gazdele nu mai au forta sa atace si acelasi Halep reuseste golul doi cu un sut extraordinar in vinclul portii somovene.0-2

De remarcat la acest meci vremea foarte proasta cu vant puternic si ploaie pe final, evolutia buna a brigazii de arbitri condusa de Ionita senior si debutul foarte curajos al unui alt junior local si anume Silviu Podeanu.

Echipa de juniori a pierdut la limita cu 1-0 in fata campioanei de anul trecut facand un meci reusit.