joi, 28 aprilie 2011

Cupa Romaniei - faza judeteana

Sambata inainte de Paste pe 23 aprilie pe stadionul din Alecsandri s-au disputat in sistem cuplaj semifinalele Cupei Romaniei in faza judeteana.In primul meci Granitul Babadag a dispus de Arrubium Macin cu scorul categoric de 5-0.In meciul al doilea echipa noastra a intalnit echipa gazda Sageata Stejaru.Dupa un meci slab facut de echipa noastra, fiind condusi de doua ori cu 1-0 si 2-1 reusim calificarea in minutele de prelungiri invingand cu 3-2.Meciul a avut si doi eliminati Hagi de la gazde si Petre de la Eolica.Pentru echipa noastra au inscris in prima repriza R.Oprea si in minutele de prelungiri T.Halep si S.Toader.Pentru prima data echipa noastra va disputa finala Cupei Romaniei pe judet acolo unde vom intalni pe rivalii nostri de la Granitul Babadag.Meciul se va disputa pe stadionul Delta sau pe stadionul din Alecsandri.