duminică, 30 octombrie 2011

Etapa 11 - ghinion mare...

Dupa meciul bun cu Afumati ne-am deplasat la Bucuresti pentru meciul cu Comprest GIM.Am intalnit o echipa din jumatatea a doua a clasamentului, insa si cea mai tanara echipa din serie.Din pacate jocul a fost unul de slaba calitate, in primul rand din cauza suprafetei de joc care semana mai mult cu un stadion din liga judeteana.
In prima parte dominarea a fost impartita intre cele doua echipe insa fara ocazii mari, poate doar lovitura libera executata de Petre si respinsa greu de portarul gazdelor.
Dupa pauza schimbarea liniei de atac in echipa noastra prin intrarile lui Curumi si Stere a schimbat in bine jocul echipei noastre.Ne apropiem mai des de poarta gazdelor si im minutul 75 vine si golul, in urma unei lovituri libere Stere reia cu capul pe spate si trimite mingea sub bara la coltul lung 0-1.Imediat dupa gol puteam inchide partida, Curumi il lanseaza pe Stere care scapa singur insa trimite cu exteriorul pe langa poarta.Meteahna romaneasca nu putea lipsi si la acest meci si in ultimele minute ne retragem lasandu-i pe gazde sa ne atace.Momentul decisiv care a cantarit mult in acest final de meci a fost gestul inexplicabil al fundasului nostru Naziru care dupa ce protejeaza un balon care iese in aut,loveste balonul stiind ca are un cartonas galben si arbitrul i-l acorda pe al doilea si automat rosu.Jucam ultimele 10 min cu un om in minus si cu degringolada in echipa, multi jucatori fiind nevoiti sa-si schimbe posturile.Reusim sa ne aparam pana in ultimul minut de prelungiri cand Banoti face un fault inutil la mijlocul terenului, mingea este aruncata in careu de gazde care inscriu golul egalarii in ultimele secunde ale partidei 1-1.
Din pacate am pierdut 2 puncte in aceasta deplasare poate si dintr-un gest necugetat al fundasului nostru, poate si arbitrul care a fluerat exasperant orice duel,poate si atitudinea noastra care ne-am retras in fata unei formatii net inferioare, sau poate de ce nu suprafata de joc execrabila.
Eolica Baia : Vlas,Taralunga,Petre,Naziru,Pascovici,Suta,Banoti,Tudorache,Ciobanu,Oprea,Sandu
Au mai intrat:Curumi,Stere,Chirila,Dan