duminică, 2 octombrie 2011

Etapa 7 - meci reusit al echipei noastre...

Dupa etapa trecuta in care am pierdut pe teren propriu, in etapa a 7 a mergeam cu sperante la Ianca sa infruntam o alta nou promovata Conpet Ciresu.
Meciul incepe cu o deschidere rapida de scor chiar in minutul 3, cand C.Petre executa o lovitura indirecta de la marginea careului si D.Stere deviaza mingea in plasa pentru 0-1.Gazdele ies la joc insa actiunile 'ciresarilor' se opresc majoritatea la 20 m de poarta noastra.In prima parte mai ratam doua bune oportunitati prin acelasi Petre din lovitura libera si Stere cu o sansa buna.
Dupa pauza coordonatele sunt cam aceleasi echipa noastra cu o aparare exacta si cu iesiri pe contre.Ratam ocazii bune prin Sandu,Stere si o bara a lui Naziru.Gazdele au singurele ocazii in aceasta repriza lovind o data bara dupa o lovitura de cap si o alta ocazie la interventia lui Vlas la o lovitura libera de la 20 m.Gazdele se descopera in aparare in incercarea de a egala si pe contraatac Dragut loveste transversala cu un sut de la marginea careului.Curumi suteaza in portar dupa un un-doi reusit.Dupa numarul mare de ocazii ratate era firesc sa vina si golul doi.In ultimele minute ale partidei Dragut incearca o lansare catre atacanti, portarul gazdelor iese la 40 m de poarta sa respinga insa este deposedat de atacantii nostri si mingea ajunge la Curumi care inscrie cu poarta goala de la 35-40 m.Scor final 0-2.
Eolica Baia : Vlas,Suta,Naziru,Petre,Taralunga,Ciobanu,Oprea(Banoti),Tudorache,Chirila(Dragut),Stere(Curumi),Sandu(Dan Marian)