luni, 17 septembrie 2012

Etapa 4 - vechile probleme...

Dupa prima victorie din acest campionat cu Horia, mergeam increzatori in deplasarea de la Cerna, insa in dimineata meciului increderea ne-a cam pierit.Vechile practici de acum 6,7 ani, cand mergeam sa adunam jucatorii din "plapuma", din pacate au revenit.Am plecat in deplasare la meci cu un lot format din 11 jucatori printre care si un junior de 15 ani.
Cu o asezare in teren inedita, nu apucam sa ne asezam bine si primim gol chiar in primul minut de joc 1-o.Cu toate acestea, reactionam bine si avem sansa egalarii prin Luca scapat singur cu portarul, insa atacantul nostru lobeaza mingea peste portar dar si peste poarta.Linia nostra de fund face dinou o greseala de nepermis si fostul atacant al Staruintei, Gicu Onceanu mareste avantajul gazdelor 2-0.Chiar si la acest scor echipa nu cedeaza si incepem sa stapanim jocul, insa pana la pauza ratam 3 ocazii imense de unu la unu, printre care si o bara prin juniorul Clement.Nu reusim sa inscriem si intram la pauza cu deficit de doua goluri.
Inceputul reprizei secunde aduce si caderea totala a echipei noastre cand, la o lumanare in careul de 6 m, portarul nostru nu reuseste sa ajunga cu mana unde ajunge acelasi Onceanu cu capul si scorul devine 3-0.Din acest moment echipa noastra cade definitiv, nu mai legam nicio pasa, se joaca la intamplare.In repriza secunda isi face aparitia si ploaia care mai ridica putin praful de pe stadion.Echipa cedeaza si fizic, nu putem face schimbari si mai luam un gol dupa o lipsa totala de marcaj 4-0.Spre finalul jocului reusim golul de onoare prin Achim care inscrie de la 30 m din lovitura libera 4-1.
Daca vom continua cu atitudinea aceasta cred ca vom face doar figuratie in acest tur de campionat, dar speram sa fie un caz ratacit cauza fiind "schimbarea orei de disputare a meciului".
Echipa de juniori recupereaza punctele si golurile din etapa trecuta invingand cu 7-2.