miercuri, 26 septembrie 2012

Etapa 5 - meci incins cu rivalii vecini....

Dupa infrangerea din deplasarea de la Cerna, ne astepta pe teren propriu un meci la fel de dificil cu eternii nostri rivali Granitul Babadag.Asa cum ii sta bine unui derby,meciul a avut de toate : goluri multe, rasturnari de situatie, multi eliminati.Dinou nu reusim sa aliniem cel mai bun 11, capitanul Butusina lipsind motivat, Mazilu este inca in refacere.
Incepem partida bine si conducem pana la jumatatea reprizei cu scorul de 2-0 prin golurile lui Luca si C.Hagi, insa oaspetii revin in joc printr-un penalty inexistent dictat de catre arbitru, iar pana la pauza reusesc sa anuleze avantajul, reusind egalarea.
In startul reprizei secunde oaspetii trec in avantaj, scorul devenind 2-3.Tanara noastra echipa nu renunta si oaspetii raman in 10 dupa eliminarea unui jucator pentru cumul de cartonase galbene.Imediat vine si egalaraea, reusita cu un sut superb de la 30 m de catre  M.Boruz.3-3.Dupa ce reusim egalarea, oaspetii devin tot mai nervosi culminand cu bataia dintre doi jucatori care sunt imediat eliminati.Cu trei oameni in plus pe teren impingem jocul si reusim sa trecem dinou in avantaj prin golul inscris de catre Clement (junior de 15 ani) 4-3.La acest scor si cu trei oameni in plus tineretea jucatorilor nostri nu i-a ajutat sa puna stapanire pe joc si sa se distanteze pe tabela.M.Boruz este si el eliminat pentru doua galbene astfel ca ultimele minute se joaca 10 la 8.Scorul final ramane  4-3.
Echipa de juniori a terminat la egalitate scor 2-2 dupa ce la pauza scorul era 0-2.