duminică, 21 octombrie 2012

Etapa 9 - meci intr-o singura directie...

Etapa a-9-a a adus la Baia o echipa modesta - Gloria Agighiol - care imparte ultima pozitie cu Sarica Niculitel, ambele fara puncte in acest campionat.
Incepem meciul cu posesie indelungata si cu oaspetii masati in careu, fara a reusi sub nicio forma sa se apropie de poarta noastra.Scorul pauzei a fost 5-0 prin golurile inscrise de Achim,Cristoiu 3, Hagi.
Repriza secunda a avut acelasi registru, cu echipa noastra dominand copios si ratand ocazii foarte mari.Mai reusim sa inscriem de patru ori in aceasta repriza prin Hagi 2, Smadu si Boruz cu cel mai frumos gol al meciului, o ghiulea de la 30 m care a zguduit bara transversala si a cazut in poarta.
Hamangia Baia : B.Oarza, G.Ghinea,Serban, Elisei,A.Smadu,C.Hagi,R.Achim,M.Boruz,G.Luca,G.Cristoiu (M.Orza), D.Clement (S.Podeanu)
Antrenor: D.Faitas

Echipa de juniori a pierdut cu scorul de 2-3.