miercuri, 21 aprilie 2010

Etapa 22

Miercuri 21.04.2010 am disputat meciul din etapa 22 impotriva lanternei rosii Gloria Agighiol.Cu o intarziere de 3 zile datorata participarii a unei parti din jucatorii nostri la un turneu in Antalya, meciul s-a disputat la ora 17 pe terenul din Baia.
Incepem meciul in formula: Nicolov,Dragoi,Petre,Posirca,Toader,Boruz,Rosu(Marius),Oprea,Delca,Halep,Mocanu.Din echipa au absentat Curumi,Vlad (suspendat),Talpau nerefacut.Incepem meciul si dupa numai 3 minute golgeterul campionatului Halep reuseste sa deschida scorul cu un sut din careu 1-0.Peste numai cateva minute in urma unei faze fixe Petre inscrie si el in poarta oaspetilor 2-0.Iese Posirca accidentat in locul lui intrand Asan.Acelasi Halep scapa singur cu portarul din Agighiol este faultat de acesta si arbitrul acorda 11 metri si cartonas galben portarului.Executa Asan si duce scorul la 3-0.Mocanu scapa spre poarta oaspetilor dribleaza un fundas si inscrie pentru 4-0.Pana la sfarsitul reprizei Halep mai puncteaza de doua ori stabilind si scorul pauzei 6-0.
Dupa pauza intra Cristoiu in locul lui Boruz, Talpau in locul lui Rosu si Guliu in locul lui Toader.Echipa domina autoritar jocul fiind un antrenament cu public.Halep recidiveaza si in aceasta repriza ducand scorul la 7-0, antrenorul jucator Guliu realizeaza o faza foarte frumoasa si reuseste o "bara-gol" si scorul devine 8-0.Pana la sfarsit isi pune numele pe lista marcatorilor si Talpau iar Halep inchide tabela pentru 10-0.
In concluzie un meci foarte usor cu ultima clasata, un antrenament bun pentru meciul de duminica de la Macin.De remarcat reusita lui Halep care inscrie de 5 ori distantandu-se in clasamentul golgeterilor.
Echipa de juniori a castigat prin neprezentarea oaspetilor cu scorul de 3-0.