duminică, 12 septembrie 2010

Etapa 1 - startul campionatului.

S-a dat startul in campionatul judetean de fotbal.In prima duminica (12-09-2010) a campionatului am intalnit la Baia echipa Tractorul Horia.Jocul avea sa fie asa cum ne asteptam un antrenament cu public pentru echipa noastra.In jur de 70 de suporteri au venit sa sustina echipa noastra pe stadionul aflat in plina reabilitare si constructie.Partida a fost condusa de o brigada de arbitri constanteana condusa de catre Veli Selatin.
Incepem meciul in formula: Nicolov,Toader,Posirca,Petre,Dragoi,Dragut,Lungu,Oprea,Ciobanu,Halep,Curumi.
Dupa numai 10 min. de la inceperea partidei reusim sa deschidem scorul prin juniorul L.Dragut care finalizeaza din partea stanga la coltul lung 1-0.Oaspetii raman in propriul teren dominarea fiind din ce in ce mai mare.Curumi ia o faza pe cont proriu dribleaza trei jucatori scapa singur pe poarta si este faultat din spate in suprafata de pedeapsa arbitrul dictand fara ezitare 11 m.Executa si inscrie pentru 2-0 R.Oprea.Ocaziile curg la poarta "tractoristilor" si acelasi L.Dragut isi trece in cont dubla inscriind cu un sut la vinclu de la marginea careului de 16.3-0.Halep isi trece si el in cont o mare ratare,Curumi nu nimereste poarta din 4 m dar se revanseaza cateva minute mai tarziu inscriind cu latul dintr-o centrare foarte buna de pe partea dreapta.Repriza se incheie cu scorul de 4-0.
Repriza secunda aduce trei schimbari in echipa din teren iesind Halep.Oprea si Toader in locul lor intrand Vlad,Stan si Agafitei.Incepe dinou sarabanda de ocazii la poarta Horiei, Stan ratand cateva ocazii incredibile.Dupa o centrare foarte buna a lui Agafitei de pe partea dreapta unul din fundasii adversi isi trimite mingea in propria poarta scorul devenind 5-0.La una din putinele faze de atac oaspetii reusesc golul de onoare cu un sut la coltul lung din lateral dreapta 5-1.In teren intra si Cristoiu care il inlocuieste pe Dragut.Florin Lungu isi trece si el numele pe lista marcatorilor cu un sut din afara careului la coltul lung 6-1.Dupa cateva tentative nereusite G.Stan reuseste sa inscrie un gol frumos loband mingea cu latul peste portarul advers inchizand tabela la 7-1.

Echipa de juniori a pierdut meciul cu 3-0 la masa verde datorita intarzierii asistentei medicale.