duminică, 1 mai 2011

Etapa 17 - meci de antrenament...

Sambata, in ultima zi a lunii aprilie, intr-o zi foarte calduroasa, am primit vizita echipei Triumf Cerna.Altadata un meci care dadea echipa campioana a judetului acum s-a dovedit un meci de antrenament pentru baietii nostri, Cerna fiind, dupa parerea mea, una dintre cele mai slabe echipe ale campionatului.

Incepem meciul in formula: Nicolov,Ciobanu,Oprea,Posirca,Cristoiu,Caluda,Toader,Halep,Anghel,Curumi,Stere.

Prima repriza a fost dominata copios de echipa noastra si scorul pauzei a fost 5-1 prin golurile inscrise de Curumi,Halep 3,Stere din penalty.

In repriza secunda intra in teren Podeanu,Guliu,Manac si Dimcica.In aceasta repriza echipa noastra s-a napustit peste adversar inscriind nu mai putin de 8 goluri in aceasta repriza primind insa si 3.Au inscris in aceasta repriza Curumi 2, Stere, Toader cu o bolta foarte frumoasa,Dimcica si Guliu 3 goluri foarte spectaculoase care au smuls multe alpauze din tribuna.

Echipa de juniori a castigat cu 5-0.