duminică, 28 august 2011

Etapa 2 - nu reusim sa spargem gheata...

Dupa meciul greu din prima etapa cu Slobozia a venit si a doua etapa cu o deplasare la Bucuresti pentru meciul cu CS Tunari.Meciul s-a disputat la Snagov, Tunari avand terenul suspendat.
Incepem meciul greu si nu reusim sa construim in debutul partidei.Avem o problema pe flancul stang al apararii acolo unde Suta si Dragut nu fac fata adversarilor, de aici venind si pericolul pentru echipa noastra.Dragut vizibil nerefacut dupa accidentare nu reuseste sa faca marcaj si dupa o centrare de pe partea dreapta atacantul gazdelor deschide scorul 1-0.Dupa gol reactionam bine si incepem sa atacam.Imediat apar si ocaziile,Stere reluand spectaculos cu calcaiul din 6 m insa portarul respinge.Continuam sa dominam si dupa o centrare a lui Oprea, Stere face o pirueta,scapa de adversar si este faultat clar in careu arbitrul dictand fara ezitare 11 m si cartonas galben pentru fundasul gazdelor.Executa Oprea si inscrie 1-1.Pana la pauza scorul ramane neschimbat 1-1.
Incepem increzatori repriza secunda dominand clar adversarul care se retrage in jumatatea proprie.Dupa dominarea categorica apare si momentul psihologic al partidei.Banoti ramane singur cu portarul trage, acesta respinge mingea pana la Stere care cu poarta goala ezita inexplicabil cateva secunde bune iar cand se hotaraste sa traga o face dezastruos in portarul advers revenit intre buturi.Totul parca se destrama dupa aceasta uriasa ocazie.Continuam sa atacam si ramanem descoperiti in aparare.Gazdele profita si dupa un contraatac bun reusesc sa se desprinda dinou pe tabela 2-1.Cu toate ca ne napustim in atac nu reusim sa egalam chiar daca Oprea are o buna oportunitate.Meciul se termina cu scorul de 2-1.
Infrangerea este cu atat mai dureroasa intrucat personal cred ca echipa noastra a fost peste adversar insa nu a fost sa fie.
Eolica Baia: Vlas,Suta,Pascovici,Petre,Taralunga,Dragut,Oprea,Lungu,Chirila,Banoti,Stere
Au mai jucat: Dan,Ciobanu,Nazaru,Stan