marți, 16 august 2011

Viitorul Constanta - Eolica Baia 1-1

Marti seara pe stadionul din Ovidiu echipa noastra a sustinut ultimul meci de pregatire in compania echipei lui Gheorghe Hagi, Viitorul Constanta.Echipa noastra si-a incununat evolutiile bune din partidele cu Farul si Delta obtinand un rezultat bun in compania unei formatii care are ca obiectiv promovarea in prima liga.
Inceputul partidei nu a fost unul bun pentru echipa noastra primind gol chiar in primul minut de joc dupa o greseala a portarului nostru.Echipa noastra nu a acuzat socul si se aseaza foarte bine in teren nelasand spatii adversarilor.Intram la pauza in dezavantaj de un gol.
Incepem mai bine repriza secunda si dupa cateva minute de posesie reusim sa egalam prin Chirila dupa o pasa primita de la Banoti.Meciul se incheie cu scorul de 1-1 cu toate ca in echipa Academiei au evoluat si noii veniti Onicas,Bejan,Albu,Lazar (Steaua) si celelalte vedete ale Viitorului : Cristocea,Chitu,Hertu,Pantelie.
Eolica Baia: Vlas,Ciobanu,Petre,Pascovici,Suta,Chirila,Lungu,Oprea,Banoti,Dan,Boghitoi
Au mai jucat in repriza secunda: Curumi,Sandu,Achim,Iovanescu,Caluda,Taralunga,Forminte,Uzun,Stan