duminică, 14 noiembrie 2010

Etapa 10 - un meci spectaculos al Eolicii...

Turul de campionat 2010-2011 se apropie de sfarsit , in etapa a X a echipa noastra avea sa intalneasca in deplasare pe Razelm Jurilovca echipa de pe locul 3.La acest joc echipei noastre i-au lipsit cei doi golgeteri T.Halep si D.Curumi.Cu toate acestea echipa noastra a facut un meci foarte bun chiar daca scorul nu a fost foarte mare jocul a incantat spectatorii prezenti la stadion.
Echipa de start : Nicolov,Toader,Petre,Posirca,Dragoi,Ciobanu,Lungu,Oprea,Caluda,Dragut,Agafitei
Primele minute ale jocului ii gasesc pe gazde in atac acestia avand si o buna ocazie de a deschide scorul prin Mocanu.Acomodarea cu terenul vine mai greu, suprafata de teren nefiind cea pe care o stiam mai de mult, gazonul avand foarte multe smocuri.Trecand peste aceste momente de inceput, echipa noastra pune stapanire pe joc.Apararea gazdelor da semne de slabiciune pe benzi acolo unde Ciobanu si Dragut au incursiuni foarte bune.Dupa ce echipa noastra rateaza cateva ocazii foarte bune trimitand de trei ori mingea in bara, in mod firesc vine si deschiderea scorului.Caluda suteaza, mingea loveste bara laterala si pe faza Dragut trimite mingea in plasa 0-1.Prima repriza se termina cu acest scor.
Incepem repriza secunda in aceeasi formula.Echipa noastra controleaza de la inceput jocul pasand foarte mult.Arbitrul de centru al partidei "incearca" sa strice ritmul jocului prin cateva decizii total gresite (faulturi si cartonase galbene date gratuit impotriva echipei noastre).Totusi valoarea echipei noastre este prea mare, si dupa cateava ocazii ratate ne distantam pe tabela prin golul lui Caluda 0-2.Gazdele nu mai au replica echipa noastra pasand mingea minute in sir jurilovcanii neputand atige balonul foarte mult timp.Dupa o incursiune pe partea dreapta si o centrare buna a lui Ciobanu,R.Oprea duce scorul la o-3 reluand cu latul din 6 m.Echipa joaca foarte bine gazdele iritandu-se din pricina posesiei indelungate a echipei noastre.Cireasa de pe tort avea sa fie golul patru al echipei noastre reusita a lui R.Oprea care inscrie direct din corner printr-un exterior de senzatie o-4.Meciul se incheie cu scorul de 0-4 echipa noastra dovedind inca o data,daca mai era nevoie, ca are o valoare mult peste campionatul in care activeaza.

Echipa de juniori a castigat fara drept de apel invingand cu scorul de 0-6.