duminică, 21 noiembrie 2010

Etapa 11 - rivalii vecini umiliti...

In penultima etapa (pentru noi) am primit acasa vizita eternei rivale nimeni altii decat vecinii nostri Granitul Babadag.Era de asteptat un scor mare tinand cont de diferenta neta de valoare dintre cele doua echipe.La meci a asistat un numar mare de spectatori veniti sa vada spectacolul oferit de echipa favorita.Singurul absent din formatia noastra a fost T.Halep.
Incepem meciul in formula:
Nicolov,Toader,Posirca,Petre,Dragoi,Dragut,Lungu,Caluda,Ciobanu,Agafitei,Curumi
Dominam meciul de la inceput si golul se lasa asteptat intre timp oaspetii rateaza o mare ocazie prin Banica.In cele din urma deschidem scorul prin Curumi care inscrie cu o lovitura de cap deviata de un fundas advers 1-0.Acelasi Curumi mareste diferenta tot printr-o lovitura de cap dupa o centrare buna a lui Agafitei 2-0.Scorul pauzei este stabilit de Lungu care expediaza un sut violent de la 16 m si portarul oaspetilor scapa mingea in plasa 3-0.
In repriza secunda intra in teren R.Oprea,M.Guliu si G.Cristoiu inlocuindu-i pe S.Toader,L.Dragut si Caluda.Repriza secunda avea sa fie un dezastru pentru echipa vizitatoare care incaseaza nu mai putin de 9 goluri.Fundasul stanga Dragoi realizeaza hattrick-ul, Guliu inscrie de doua ori, Oprea inscrie si el, Curumi face si el hattrick inscriind inca un gol in aceasta repriza,juniorul Dragut isi trece si el numele pe lista marcatorilor iar Agafitei inchide tabela.Oaspetii inscriu si ei pe finalul partidei doua goluri prin Caraman profitand de relaxarea fundasilor nostri.Scorul final al partidei a fost 12-2. Echipa noastra a facut ca de obicei un meci foarte bun pe teren propriu media de goluri a echipei in cele 6 meciuri disputate acasa fiind de 10,16 goluri pe meci

Juniorii au castigat meciul cu scorul de 3-0 urcand in clasament.