luni, 1 noiembrie 2010

Etapa 8 - teren greu...meci dificil...

In ultima zi a lunii octombrie pe 31 ne-am deplasat la Slava Cercheza pentru infruntarea cu Luceafarul. Ca de obicei ne asteptam la un meci dificil la Slava in mare parte din pricina celui mai prost teren din judet, intr-o mai mica masura datorata adversarului si nu in ultimul rand lipsei unor jucatori importanti din echipa.La acest meci au lipsit din diverse motive golgeterul D.Curumi,Fl.Lungu,J.Vlad si C.Petre schimbat dupa 5 min. din cauza unei accidentari.
Incepem meciul in formula:Nicolov,Dragoi,Posirca,Petre(Alexe 5),Toader,Halep,Caluda,Oprea,Dragut,Ciobanu,Agafitei
Incepem meciul pe asa numitul teren de fotbal din Slava Cercheza jucatorilor nostri fiindu-le foarte greu sa combine pe terenul plin de gropi si smocuri de iarba.Cu toate acestea jocul este controlat tot de catre echipa noastra fundasii centrali jucand foarte sigur de asemenea portarul Nicolov avand interventii foarte sigure.Punem probleme in atac prin cele doua benzi Dragut si Halep care au cateva incursiuni rapide.Dragut ia o faza pe cont propriu intra in centru si dupa o combinatie cu Ciobanu ramane singur cu portarul advers, suteaza, mingea este respinsa in lateral de unde pe faza Halep deschide scorul 0-1.Singura faza mai periculoasa a gazdelor din prima repriza este o lovitura libera respinsa de sub bara de portarul nostru.Repriza se incheie cu scorul de 0-1.
Repriza secunda nu aduce nicio schimbare in echipa noastra incepand in aceiasi formula.Meciul este controlat de echipa noastra care apeleaza la procedee de fotbal pe plaja pentru a putea tine mingea la inaltime, la firul ierbii fiind foarte greu de jucat.Ciobanu are un travaliu deosebit dominand jocul la mijlocul terenului.Dupa doua incercari ale lui Halep de a inscrie si dupa o ratare imensa a lui Dragut, portarul respingand de la radacina barei cu pretul unei accidentari,reusim sa ne desprindem pe tabela dupa o combinatie rapida intre Agafitei si Caluda acesta din urma inscriind cu un lob peste portarul advers 0-2.In teren intra Cristoiu si Guliu inlocuindu-i pe Dragut si Agafitei.Pana la finalul partidei nu mai au loc evenimente deosebite in afara unei ocazii a gazdelor prin cel mai periculos jucator Iancu, Nicolov avand dinou o interventie foarte buna.

Echipa de juniori a pierdut la limita cu scorul de 4-3 in fata echipei de pe locul secund in clasamentul juniorilor.