duminică, 22 mai 2011

Etapa 20 - victorie categorica cu locul 3

In etapa cu numarul 20 la Baia a venit ocupanta locului 3 si anume Razim Jurilovca.De la meci a absentat D.Stere cu intindere musculara si S.Toader plecat la un meci de oldboys.Ceea ce era numit un "derby al podiumului" s-a transformat intr-un dezastru pentru echipa oaspete, echipa noastra asaltand poarta adversarilor pe tot parcursul meciului.

Echipa de start:Nicolov,Ciobanu,Petre,Posirca,Anghel,Podeanu,Oprea,Caluda,Nane,Halep,Curumi

Scorul este deschis rapid de Halep printr-un sut din unghi 1-0.Neasteptat pe fondul dominarii noastre oaspetii egaleaza 1-1.Se dovedeste un foc de paie echipa noastra trecand imediat in avantaj prin golul aceluiasi Halep dupa o faza fixa executata rapid 2-1.Scorul pauzei este insa 3-1 prin golul lui Podeanu aflat la primul lui gol pentru echipa de seniori.

In repriza secunda dominam la fel si ocaziile curg la poarta oaspetilor.In aceasta repriza au intrat in teren si Cristoiu,Guliu si Manac.Aceasta repriza a fost un galop de sanatate pentru echipa favorita, Eolica reusind sa inscrie nu mai putin de 6 goluri prin Halep,Curumi,Guliu,Anghel,Caluda si Oprea cu cel mai frumos gol al partidei.Oaspetii au inscris si ei de doua ori in aceasta repriza astfel scorul final a fost 9-3 pentru echipa noastra.

Echipa de juniori a castiagat, daca nu ma insel, cu 10-1.Daca gresesc sa ma corecteze cineva printr-un comment.