duminică, 9 mai 2010

Etapa 25

Etapa a 10 a a returului de campionat ne-a adus la Ciucurova pentru meciul cu codasa Viitorul Ciucurova, o echipa care a obtinut majoritatea punctelor in acest retur, intarita cu fostii jucatori ai "Old Boys Babadag", o echipa gazda care a produs mari surprize (amintim victoriile cu Cerna,Macin,Isaccea etc). Echipa noastra,neinvinsa in retur, venea cu un moral excelent jocul fiind din ce in ce mai bun de la meci la meci.Jocul foarte bun al echipei a adus dinou foarte multi spectatori din Baia si la aceasta deplasare (circa 40 suporteri) dominand fondul sonor al meciului.
Incepem prima repriza in formula: Nicolov,Dragoi,Petre,Posirca,Toader S.,Boruz,R.Oprea,J.Vlad,Halep,Curumi,Talpau.Incepem meciul pe micutul teren din Ciucurova si in urma primului corner J.Vlad deschide scorul printr-o lovitura de cap 0-1.Stam in atac si la o respingere a adversarilor si o iesire gresita la offside a fundasilor nostri atacantul gazdelor scapa singur si aduce egalarea 1-1.Echipa noastra reactioneaza si imediat puncteaza pentru 1-2 prin Halep.Ce a urmat tine mai mult de fotbalul de "curtea scolii" jucatorii nostri creaza spectacol la aproape orice faza inscriind pana in minutul 45' de nu mai putin de 7 goluri prin Talpau 3,Halep inca o data,Dragoi si D.Curumi de doua ori.Gazdele sunt uluite nu se mai intalnesc cu mingea fiind salvati de fluierul de final al primei reprize 1-9.
Pauza aduce trei schimbari in echipa noastra, intra in teren Asan,Mocanu si Cristoiu inlocuindu-i pe Talpau,Dragoi,Vlad.Ascultand indicatiile antrenorului M.Guliu echipa intra in teren cu motoarele mai putin turate tinand cont ca miercuri avem etapa intermediara cu Slava Cercheza.Jucatorii tin in continuare foarte bine balonul pasand foarte mult.Halep mai inscrie o data reusind hattrick-ul si scorul devine 1-10.Serbanica Toader are si el o incursiune buna si reuseste un gol foarte frumos printr-o scarita la coltul lung 1-11.In teren intra si rezerva de portar "Iulica" care il inlocuieste pe Nicolov.Gazdele obtin un 11 m cu ultimele puteri si reduc diferenta la 2-11.Pana la final pe langa multe alte ocazii mai reusim sa inscriem o data prin juniorul Boruz cu o lovitura de cap in urma unui corner executat de Curumi.2-12.Acesta fiind si scorul cu care se termina meciul.

Echipa de juniori a castigat meciul cu cei din Ciucurova cu scorul de 7-0.